Keresés

Elérhetőség

NagyImreAMI

1214 Budapest,
Simon Bolivár sétány 4-8

1/278-2781

nagyimreami@gmail.com csepelamk.ami@gmail.com

Különös közzétételi lista

Budapest XXI. kerületi Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Különös közzétételi lista 2018/2019. tanév

 

1. Tájékoztató a felvételi lehetőségről

 

A művészeti iskolába való jelentkezéshez semmilyen előképzettség nem szükséges. Minden 6. életévét betöltött gyermeket szeretettel várunk, aki érdeklődik a tánc, képzőművészet, dráma és színjáték iránt.

 

Választható művészeti ágak és tanszakok:

  • Képző- és iparművészet – képzőművészeti, környezet- és kézműves kultúra, grafika és festészet
  • Táncművészet – társastánc, néptánc
  • Báb- és színművészet – színjáték

 

Telephelyek Csepelen és                                                        Soroksáron:

Karácsony Sándor Általános Iskola

Mikszáth Kálmán Általános Iskola

Arany János Általános Iskola

Móra Ferenc Általános Iskola

Fekete István Általános Iskola

Páneurópa Általános Iskola

Kölcsey Ferenc Általános Iskola

 

Széchenyi István Általános Iskola

Vermes Miklós Általános Iskola

 

Nagy Imre Általános Iskola és AMI

 

 

Szeptember 1-2 hetében Művészetválasztó hetet tartunk, ahol meg lehet ismerkedni a művésztanárral és ki lehet próbálni a választott művészeti képzést. Beiratkozni a szülő/ törvényes képviselő által kitöltött és aláírt Beiratkozási lappal lehet.

Beiratkozási határidő: szeptember 20.

 

 

2. Fenntartó által engedélyezett csoportlétszámok:

 

Képző- és iparművészet, Báb- és színművészet: minimum 8 fő, maximum: 20 fő

Táncművészet: minimum 10 fő, maximum: 24 fő

A megengedett létszám túllépését a fenntartó engedélyezheti.

 

 

3. A térítési díj és tandíj jogcíme és mértéke, az egy főre megállapított díjak mértéke, a fenntartó által adható kedvezmények és a jogosultsági feltételek:

Az iskola honlapjának megfelelő címszavai tartalmazzák.

 

4. Pedagógusok iskolai végzettsége és szakképzettsége hozzárendelve a helyi tanterv tantárgyfelosztásához

 

Pedagógus

Szakképzettség

Tanított tantárgy

1 fő

Képgrafikus művész, művészeti rajz és művészettörténet szakos középiskolai tanár

Művészeti rajz, művészettörténet és ábrázoló geometria szakos középiskolai tanár

vizuális alkotó gyakorlat, grafika és festészet alapjai

1 fő

Földrajz-rajz szakos általános iskolai tanár, vizuális és környezetkultúra szakos tanár

Vizuális alkotó gyakorlat, grafika és festészet alapjai, grafika és festészet műhelygyakorlat

1 fő

Rajz-vizuális nevelés szakos középiskola tanár

Vizuális alapozó gyakorlatok

1 fő

Rajz-vizuális nevelés szakos tanár

Vizuális alkotó gyakorlat, grafika és festészet alapjai

1 fő

Rajz szakos tanár

Vizuális alapozó gyakorlatok

1 fő

Rajztanár – vizuális kommunikáció tanár

Vizuális alapozó gyakorlatok

1 fő

Okleveles magyartanár és drámapedagógia tanár

Dráma és színjáték

1 fő

Matematika és rajz szakos általános iskolai tanár

Vizuális alapozó gyakorlatok, vizuális alkotó gyakorlat, festészet és grafika alapjai, tehetséggondozás

2 fő

Általános iskolai tanító, drámapedagógus

Dráma és színjáték

1 fő

Tanító, drámapedagógus

Dráma és színjáték, beszéd és vers

1 fő

Magyar-történelem szakos tanár, színházelmélet-drámapedagógia szak, közoktatási vezető

Dráma és színjáték, beszéd és vers

1 fő

Magyar-orosz szakos általános iskolai tanár, drámapedagógus

Dráma és színjáték, beszéd és vers

1 fő

Néptánc-pedagógus

Néptánc

1 fő

Magyar-népművelés szakos általános iskolai tanár, drámapedagógus, közoktatási vezető, okleveles drámapedagógia-tanár

Dráma és színjáték, beszéd és vers

1 fő

Rajz szakos tanár, vizuális és környezetkultúra szakos tanár – médiapedagógia szakirány

Vizuális alapozó gyakorlatok, vizuális alkotó gyakorlat, grafika és festészet alapjai, környezet- és kézműves kultúra műhelygyakorlat

1 fő

Vizuális és környezetkultúra szakos tanár, mozgókép és médiakultúra szakos pedagógus

Vizuális alapozó gyakorlatok

1 fő

Táncos és próbavezető

Gyermektánc, társastánc, viselkedéskultúra

1 fő

Okleveles tánctanár (néptánc)

Népi játék, néptánc, folklórismeret, tánctörténet

1 fő

Modern társastánc tanár

Gyermektánc

 

 

 

5. A nevelő és oktató munkát segítők száma, feladatköre, iskolai végzettsége és szakképzettsége

 

 

Feladatkör

Iskolai végzettség és szakképzettség

1.

Iskolatitkár

Érettségi, gyors- és gépíró

2.

Pedagógiai asszisztens

középiskolai érettségi, pedagógiai asszisztens végzettség

3.

Jelmez- és kelléktáras

középiskolai érettségi, női ruhakészítő, irodai asszisztens

 

 

6. A Budapest XXI. kerületi Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola alapításának éve: 1999.

Első minősítésének éve: 2007.

 

Évfolyamok száma:

 

Képzőművészet:

előképző 1-2

alapfok 1-6

 

Színművészet:

előképző 1-2

alapfok 1-5

 

Táncművészet:

előképző 1-2

alapfok 1-6

továbbképző 8-10

 

A Budapest XXI. kerületi Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolának a 2018/2019-s tanévben színművészeti ágon alapfok 6., táncművészeti ágon alapfok 5. és továbbképző 7. évfolyamos tanulója nincs.

 

 

 

 

7. Az országos, nemzetközi és egyéb szakmai bemutatókon, rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon, kiállításokon való részvétel

 

A tehetséges, aktív tanulók támogatása, versenyhelyzetekben való jártasságuk növelése, és eredményeikért járó elismerés megszerzésének biztosítása fontos, de nem kizárólagos feladata iskolánknak.

 

2003/2004 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2003. – Alapfokú Művészeti Iskolák Országos Képzőművészeti Versenye

/ festészet kategória: Sipos Kinga - 1. helyezés, Rábel Anikó - 2. helyezés, Kóródi Katalin - 3. helyezés, / bábkészítés kategória: Kelemen Tamás és Nagy Péter – 2. helyezés

2004. – Alapfokú Művészeti Iskolák Néptánc Versenye – arany oklevél

 

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2003. – Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál – arany, ezüst és két bronz oklevél / legjobb rendezés díja – Kállai Ibolya tanárnő

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2004-től minden évben – Plen Air – Interaktív kollázs performance – diákjaink részvételével

 

 

 

2004/2005 tanév

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2004. – Nemzetközi Néptánc Fesztivál, Ankara – részvétel

2004. – Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál – arany, két ezüst és két bronz oklevél

2004. – Országos Diákszínjátszó Fesztivál – bronz oklevél

2004. – Nemzetközi Képzőművészeti Alkotótábor rendezése / erdélyi, rijekai és csepeli diákok részvételével – a táborban készült munkák kiállítása Rijekában

2004. – ELTE Tanítóképző Főiskola Kar kiállítóterében – tanulóink kiállítása és performance előadása

2004. – Nagy Népmese Rajzpályázat: Szabó Alex – egyéni díjazás

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2005. – Ady Endre Művészeti Iskola (Zalaegerszeg) – szakmai bemutató és kiállítás tanítványaink munkáiból

2005. – Károlyi Mihály Spanyol Magyar Tannyelvű Gimnázium – Mexikó Pályázat: 1. helyezés – Rábel Viktor

2005. – X. Salgótarján Kupa / „E” kategória junior korcsoport: 1. helyezés – Morán Gyula, Boros Luca

2005. – Tánciskolai Táncosok XIII. Találkozója és Versenye: két 1. helyezés, két 2. helyezés

 

 

2005/2006 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2005. – I. Országos Kézműves Verseny: Iváncsó Szabina - 2. helyezés, Nagy Alexandra – 6. helyezés

2005. – II. Országos Drámajáték – Színjáték Verseny /mely versenyt saját intézményünk rendezte

Döntőbe jutott 4 tanuló, Nagy Kornél – különdíj

2006. – II. Országos Textilműves, Bábkészítő, Bőrműves Verseny

/bőrműves kategória: Holics Ádám – 1. helyezés, Rutkai Zsófia – 1. helyezés

2006. – III. Országos Festészet Verseny: döntőbe jutott Lengyel Emese

 

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2005. – Hering Magda Minősítő Társastánc Formációs Emlékverseny, Orosháza – arany minősítés, ezüst minősítés, közönségdíj

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2006. – Fővárosi Rajzverseny, Budapest: Szalai Júlia – 2. helyezés, Czikó Enikő – 6. helyezés

 

 

2006/2007 tanév

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2006. – „Regősök útján” Országos Vers- és Prózamondó verseny – döntős: Árvai Levente

2006. – Budapesti Táncbajnokság, Latin-amerikai táncok ifjúsági korosztály

/ „C” kategória – 3. helyezés (Fehérvári Barbara, Morán Gyula)

2006. – „D” Osztályosok Országos Bajnoksága – 5. helyezés (Soós Luca, Morán Rafael)

2006. – Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál – arany oklevél (a csoport Kállai Ibolya tanárnő vezetésével részt vett az Országos Gálán és az előadás videón bekerült a Gyerekszínjátszók Példatárába – Magyar Drámapedagógiai Társaság)

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2007. – Fővárosi Rajzverseny, Budapest: Papp Melinda – 1. helyezés

 

 

2007-2008 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2007. – III. Országos Néptáncverseny – közép-magyarországi területi előzsűrizés lebonyolítása és részvétel

2007. III. Országos Grafikai és II. Országos Fotó-videó Verseny / melyet saját intézményünk rendezett / videó kategória: Mag Esztella – 1. helyezés

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2007/2008-as tanévben meghívást kapott egy csoportunk az Országos Festészet Napja elnevezésű rendezvény „Kontraszt két képben” című meghívásos pannó-kiállítására

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

 

 

 

2008-2009 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2009. IV. Országos Festészet Verseny – országos döntőbe jutott nyolc tanulónk: I. korcsoport Laki Fruzsina, Nagy Réka, II. korcsoport Pataki Petra, Prigyeni Bettina, Tóth János Krisztián, III. korcsoport Farkas Zoltán Attila, Lakatos Erik, Lengyel Emese

2009. Országos Textilműves Verseny – döntőbe jutott három tanuló: Faragó Krisztián, Kenyeres Krisztina, Tóth Lóránt, közülük Kenyeres Krisztina III. korcsoport 2. helyezés

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2009. – Fővárosi Rajzverseny, Budapest, díjazott versenyző 1-2. évfolyamon: Bácsik Lili, 3-4. évfolyamon: Magassy Alexa

 

 

2009-2010 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2010. április – IV. Országos Grafika Verseny – döntőbe jutott három tanuló: Ecsedi Boglárka, Dajka Dávid, László Evelin – közülük 1. korcsoport különdíj: Ecsedi Boglárka, II. korcsoport első helyezés és Bajáért Közalapítvány különdíj, felkészítő tanáruk, Dékányné Varga Krisztina tanári különdíj

 

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2009. április – Képzelet szárnyán, országos meghívásos kiállítás – az ország legjobb művészeti iskolái között képviseltük Budapestet

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2010. április – részvétel a soroksári Galéria ’13. által szervezett szakmai napokon – gyermek és felnőtt képzőművészeti pályázaton több díjazás (Mészáros Lea, Jakab Lili, Bélteki Natárlia, Szvetnyik Péter, Balogh Dávid, pedagógusok közül díjazott: Illyés Gábor), továbbá részvétel Hajós címmel közös performance-on a soroksári révnél

2010. március – Tehetségnap a Grundon – fellépnek színjáték tanszakos tanulóink

 

 

2010/2011 tanév

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2010. – Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál – két színjátszó csoportunk mutatkozott be, egy arany és egy bronz oklevelet szereztek

2010. június – Fiatalok a diszkrimináció ellen című országos rajzpályázat – három díjazott tanuló: Bélteki Natália – I. korcsoport első helyezés, Kis Panna – I. korcsoport harmadik helyezés, Szvetnyik Péter – I. korcsoport különdíj

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

 

 

 

2011-2012 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2012. március – V. Országos Festészetverseny – döntőbe jutott három tanuló: Szukob Nóra (felkészítő tanár: Dékányné Varga Krisztina), Lovász Nikolett (felkészítő tanár: Balázs Krisztina) és Mátéka Nikolett (felkészítő tanár: Geisbühl Tünde), közülük I. korcsoportban III. helyezést ért el: Szukob Nóra.

2012. április – IV. Országos Bőr –Bábkészítő és Textilverseny – döntőbe jutott Nagy Szimonetta és Vinkovics Bence, Vinkovics Bence I. helyezést, Nagy Szimonetta II. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Szalma Ágnes

2012. - Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó – A Kölcsey Ferenc Általános Iskola telephelyen működő Emberke színjátszó csoport "Menekülj" című előadásáért Ezüst Minősítést kapott. Csoportvezető: Majorné Szekeres Edit

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2011 – november – EZ AZ! A művészet iskolák országos bemutatógálája - kiállítás

2012. – március – Országos Tehetségnap – a résztvevők számára alkotások ajándékba

2011/12-es Fővárosi Komplex Rajzverseny – 1-2. évfolyam: Bige Laura - 10. helyezés (felkészítő: Dékányné Varga Kriszta) Somogyvári Szonja - 3. helyezés (felkészítő: Dékányné Varga Kriszta). 3-4. évfolyam: Adelmann Dorottya - 9. helyezés (felkészítő Dékányné Varga Kriszta), Szabados Kriszta - 11. helyezés (felkészítő: Dékányné Varga Kriszta), Hegedűs Dóra - 9. helyezés (felkészítő: Jónásné Albert Erzsébet). 5-6. évfolyam: Ecsedi Boglárka - 8. helyezés (felkészítő: Geisbühl Tünde). 7-8. évfolyam: Dajka Dávid - 3. helyezés (felkészítő: Geisbühl Tünde).

 

 

 

 

2012-2013 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2013. május 25-26. – IV. Országos Grafika Verseny – döntőbe jutott Velicskov Károly (1. korcsoport I. helyezés), Kovács Dorina Angelika (2. korcsoport 2. helyezés), Somogyvári Szonja (2. korcsoport különdíj), Csató Balázs, Kocsis Klaudia (3. korcsoport 1. helyezés), Szabados Kata (3. korcsoport különdíj), Lengyel Árpád. Felkészítő tanáruk: Dékányné Varga Krisztina

2013. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó – Kölcsey Ferenc Általános Iskola telephelyen működő színjátszó csoport – Bronz Minősítés. Csoportvezető: Majorné Szekeres Edit

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2013. március – Országos Tehetségnap – a kiemelt Tehetségpontok kiállítása

2012/13-as Fővárosi Komplex Rajzverseny – 3-4. évfolyam: Paróczai Kíra - 3. helyezés (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina) Szukob Nóra - 4. helyezés (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina), Somogyvári Szonja - 7. helyezés (felkészítő. Dékányné Varga Krisztina);5-6. évfolyam:       Tóth Eszter - 2 helyezés (felkészítő: Geisbühl Tünde), Pikószky Nóra - 4. helyezés (felkészítő: Balázs Krisztina), Lengyel Árpád - 9. helyezés (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina); 7-8. évfolyam: Ungi Eszter - 5. helyezés (felkészítő: Geisbühl Tünde)

 

 

 

2013-2014 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2014. április 11-12. – IV. Országos Kézműves Verseny – döntőbe jutottak: Gembiczki Réka, Hajdu Zoltán Miklós, Szücs Lotti, Felkészítő tanáruk: Szerémi Lotti

 

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2013. június 27. – Tárgyalkotó és Kivitelező Verseny, Badacsonytomaj – Lengyel Árpád I. korcsoport 1. helyezés

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

 

 

 

2014/2015 tanév

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2014. április 25-26. – PARAFRÁZIS Országos Festészet Verseny, Eger – döntőbe jutott 1. korcsoportban Vágvölgyi Bence, 2. korcsoportban Himer Anna Vivien, 3. korcsoportban Lengyel Árpád. Himer Anna korcsoportjában 3. helyezést ért el. Felkészítőjük: Dékányné Varga Krisztina

2014. június 6-7. – Öltözék kiegészítő tervező és kivitelező verseny, Badacsonytomaj - Az országos döntőbe pályamunkáik alapján öt tanulónk került: Bresák Anita, Leitner Nóra, Szuromi Levente, Szuromi Réka és Trenyik Luca. Leitner Nóra 1. helyezést, Szuromi Levente 2. helyezést, Trenyik Luca különdíjat, Bresák Anita közönségdíjat kapott. Felkészítőjük: Geisbühl Tünde

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

31. Fővárosi komplex általános iskolai rajzverseny eredményei (a teljes táblázatok megtekinthetők)

1-2. évfolyam: Hustyava Panna 6., Major-Sasvári Bence 7., Toldi Máté 11., Vágvölgyi Bence 14., Szabó Gréta 15. helyezés, felkészítőjük: Dékányné Varga Krisztina; 3-4. évfolyam: Somogyvári Szonja 4., Bige Laura 8., Himer Anna 12. helyezés, felkészítőjük: Dékányné Varga Krisztina; 5-6. évfolyam: Paróczai Kíra 7. helyezés, felkészítője: Dékányné Varga Krisztina; 7-8. évfolyam: Horváth Marcell 2. helyezés, felkészítője: Kónya Gábor

 

 

2015-2016 tanév

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

2016.03.19 Fővárosi rajzverseny Fazekas Mihály Gimnázium - Dragán Dóra 16. helyezés, After Dorka 13. helyezés, Deme Alexandra 14. helyezés (felkészítő: Jónásné Albert Erzsébet) -

 

 

2016-17 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2017. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó – Móra Ferenc Általános Iskola telephelyen működő színjátszó csoport – Ezüst Minősítés (felkészítő: Kis Szabolcs)

 

Megyei, területi szakmai bemutatókon, versenyeken elért eredmények:

- Fővárosi Komplex Rajzverseny - Tóth Eszter Lili 10. hely, Szabó Gergő  16. hely, Koncsánszki Márk 22. hely (felkészítő: Balázs Krisztina) 7. évfolyam: Himer Anna 2. hely, Somogyvári Szonja 4. hely, 6. évfolyam: Horváth Réka 20. hely, 3. évfolyam: Mauksa Eszter 10. hely, 2. évfolyam: Ádám Levente 9. hely, Gerzo-Art Hanna 6. hely, 1. évfolyam: Venter Lilla 15. hely (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina)

- Kerületi Rajzverseny – Tóth Eszter különdíj (felkészítő: Balázs Krisztina), Kovacsics Mia 1. helyezés, Martin Szabolcs 2. helyezés, Kaukál Hanna 2. helyezés, Márton Dorina 3. helyezés, Kálmán Dorottya 3. helyezés (felkészítő: Geisbühl Tünde)

- Kerületi Vers és próza kategória: Kurucz László Dániel kiemelt arany minősítés (felkészítő: Kis Szabolcs)

-Budapesti Vers és próza kategória: Kurucz László Dániel 7. hely (felkészítő: Kis Szabolcs)

- Művészeti Szemle – Képzőművészet kategória: Koncsánszki Márk arany oklevél (felkészítő: Balázs Krisztina). - Győri Villő, Stump Ede kiemelt arany minősítés, Deme Alexandra, Kovács Roland arany minősítés, Daka Janka ezüst minősítés, Örvendi Rebeka, Moravetz Marci, Szedlacsek Dóra, Daka Janka bronz minősítés -(felkészítő: Jónásné Albert Erzsébet).  -Kovacsics Mia, Toldi Máté kiemelt arany minősítés, Schmidt Franciska, Márton Dórina, Kálmán Dorottya arany minősítés, Terdik Réka ezüst minősítés, Shulz Tamás bronz minősítés -(felkészítő: Geisbühl Tünde).  -Filkor Rebeka kiemelt arany minősítés, Zágoni Viktória, Pohancsényi Natasa ezüst minősítés, Szász Boglárka, Győri Vivien bronz minősítés -(felkészítő: Ilyés Gábor).

- Művészeti Szemle – Vers és próza kategória: Posztobányi Lilla kiemelt arany minősítés (felkészítő: Kállai Ibolya) Kurucz László Dániel kiemelt arany minősítés (felkészítő: Kis Szabolcs)

 - Művészeti Szemle –Báb és Színjáték kategória: Emberke színjátékos csoport ezüst minősítés (felkészítő: Majorosné Szekeres Edit) Móra színkör bronz minősítés, AMI és Móra színkőr arany minősítés (felkészítő: Kis Szabolcs)

- Művészeti Szemle -  Mozgásművészet kategória:  Alapfok 1 csoport bronz minősítés (felkészítő: Tóth Zsuzsa),   TE1A-B csoport kiemelt arany minősítés (felkészítő: Pirovits Árpád)

„Csepel-sziget Ifjú Tehetségei” Regionális Képző- és Iparművészeti pályázat – Tóth Eszter különdíj  (felkészítő: Balázs Krisztina), Fidel Béda Kiara, Besenyődi Petra, Major-Sasvári Ákos, Garzó-Arth Hanna, Bodnár Zita, Ádám Levente Sámuel fődíj (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina). - Zellei Janka, Kovács Katalin, Márton Dorina, Kindl Eszter, Szuromi Levente, Leitner Nóra, Lőrinczi Laura, Kovacsics Mia, Kindla Eszter, Velicskov Róbert - Fődíj (felkészítő: Geisbühl Tünde)   Filkor Boglárka fődíj (felkészítő: Ilyés Gábor)  - Daka Janka, Demeter Virág, Balassy Alexandra, Hrecska Olívia fődíj  -(felkészítő: Jónásné Albert Erzsébet).  -Bacsa Gergő, Szabó Janka, Dilk Nikolett, Balogh Petra- fődíj (felkészítő: Szerémi Lotti)

 

 

2017-2018 tanév

Országos tanulmányi versenyek eredményei:

2018.március 23-24. -VII. Országos Festészetverseny --2. helyezés Bodnár Zita 3. helyezés Juhász Adrienn

2  különdíj Altfatter Dorka, Kovacsics Mia      Felkészítő tanáraik: Dékányné Varga Krisztina és Geisbühl Tünde. 
 

Országos, nemzetközi, szakmai bemutatók eredményei:

2018. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó - Nagy Imre Általános Iskola és AMI  színjátszó G.B.CS: csoport - Arany minősítés (Felkészítő:     Körömi Gábor)Balla Erik sikeres szereplésért külön oklevél,     

Móra Ferenc Általános Iskola telephelyen működő színjátszó csoport - ezüst minősítés   „Alapfok színjáték 1-2.” csoport; ezüst minősítés „Előkészítő színjáték ’.o.”csoport - különdíj „Nagyok” csoport (Felkészítő: Kis Szabolcs),    

Kölcsey Ferenc Ált. Isk. telephelyen működő színjátszó csoport – bronz minősítés Emberke színjátszó csoport (felkészítő: Majorosné Szekeres Edit)

 

2018. március Csepel Művészeti Szemlén

– mozgásművészeti kategóriában- Pulyák csoport arany minősítés; 4.o. csoport ezüst minősítés; 5.o. csoport ezüst minősítés

-  képzőművészet kategóriában - Esmart Wénusz arany oklevél, Tóth Eszter bronz oklevél (Felkészítő: Balázs Krisztina);

- Berta Nikolett arany minősítés; Hurja Blanka, Kovács Katalin, Szanyó Szonja ezüst minősítés; Márton Dorina bronz minősítés    (felkészítő: Geisbühl Tünde)

-   báb és színjátszó verseny  - ezüst minősítés Emberke színjátszó csoport (felkészítő: Majorosné Szekeres Edit),

 

2018. Kerületi rajzverseny Kovács Katalin Tünde, Szanyó Szonja I. helyezés; Juhász Adrienn II. helyezés (felkészítő: Geisbühl Tünde)

2018. Kerületi rajzverseny Szabó Gergő I. hely, Kertész Bence,Kiss Gréta különdíj (Felkészítő: Balázs Krisztina);

2018. március Kerületi versmondó verseny – Posztobányi Lilla Dominika arany minősítés (felkészítő: Kállai Ibolya); Farkas Tímea bronz minősítés (felkészítő: Kiss Szabolcs

 

2018.április XVI. Csepel-sziget Ifjú Tehetségei” Regionális Képző- és Iparművészeti pályázat:

Fődíj – Homoki Anita (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina - Vermes M. Ált. Isk. telephely)

         Bodnár Katalin, Bodnár Zita, Kalló Hanna, Tóth Réka, Nguyen Van Anh (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina - Kölcsey F. Ált Isk. telephely)

 

Különdíj – Major-Sasvári Barna, Kővári Vivien, Kloczka Brigitta/2/, Ágics Máté Botond, Dancsok-Hujbert Ámon, Turányi Gergely, Major-Sasvári Ákos,     Kaló Hanna, Matejka Luca Nóra/2/, Garzó-Art Hanna, Bodnár Zita, (felkészítő: Dékányné Varga Krisztina - Kölcsey F. Ált Isk. telephely)

         Bardócz Adél, Mauks Eszter/2/, Besenyődi Petra, Gebei Korina(felkészítő: Dékányné Varga Krisztina – Vermes M. Ált. Isk. telephely)

 

Fődíj –  Terdik Réka, Kálmán Dorottya, Kaukál Hanna, Kovacsics Mia, Altfatter Dorka, Elek Liána, Hopka Imre, Juhász Nóra, Kálmán Dorottya, Kenyeres Ákos, Kilczin Emma, Kovács Tünde Katalin, Lázár Kinga, Mándli Laura, Mándli Márton, Schulz Tamás, Sebestyén Előd, Szanyó Szonja, Vághy Szonja, Vincze Virág Eszter (felkészítő: Geisbühl Tünde - Kölcsey F. Ált Isk. telephely)

Különdíj –Juhász Adrienn/2/, Schmidt Franciska, Kovacsics Mia (felkészítő: Geisbühl Tünde - Kölcsey F. Ált Isk. telephely)

 

Fődíj –  Demeter Virág, Le Angelina Goldie, Kovács Roland, Moravetz Marcell, Simon Mira, Tóth Míra (felkészítő: Jónásné Albert Erzsébet - Gróf Széchenyi   I. Ált Isk. telephely)

Különdíj –Czető Viktoria, Demeter Virág, Nagy Bence, Stump Ede, Futó Vivien, Daka Dorka, Simon Mira, Moravetz Marcell/2/ (felkészítő: Jónásné Albert   Erzsébet - Gróf Széchenyi I. Ált Isk. telephely)

         

               

Fődíj - Erdős Barbara, Hornacsek-Csorba Ferenc, Simó Kamilla (Felkészítő: Szerémi Lotti)

Fődíj - Magyar Jázmin, Mészáros Mira (Felkészítő: Szerémi Lotti – Arany J. Ált. Isk. telephely)

Különdíj – Balog Petra, Dilk Nikolett, Ignácz Flóra, Kun Emese, Simák Dominik, Szabó Janka, Tancsa Levente, Venter Lilla, Zámborszki Bálint (Felkészítő: Szerémi Lotti)

Különdíj – Filkor Boglárka, Mészáros Mónika, Szász Boglárka Blanka, Zágoni Viktória (Felkészítő: Szerémi Lotti – Arany J. Ált. Isk. telephely)

 

Különdíj - Esmart Wénusz (Felkészítő: Balázs Krisztina – Karácsony Sándor Ált. Isk. telephely)

 

Különdíj - Berger Anasztázia, Fodor Dorina (Felkészítő: Németh Márta - Mikszáth Kálmán Ált. Isk. telephely)

 

 

      

 

9. Az intézmény saját rendezvényei, hagyományai

Az általunk kezdeményezett és rendezett események nemcsak saját tanítványaink és tanáraink, hanem az egész kerület, a régió diákjai, tanárai és az érdeklők számára is nyújtanak kulturális, művészeti lehetőséget. Már ezek által is megvalósul bekapcsolódásunk a helyi kulturális életbe, így ezek nehezen választhatók szét.

 

2000-től 2012-ig Csepel Kupa – táncpedagógusaink évekig szervezték, s tanítványaink is eredményesen vettek részt e kerületről elnevezett táncversenyen

2000-től 2003-ig ArtŰzők – Amatőr Művészeti Fesztivál a régió fiatal tehetségei számára

2000-től 2004-ig Csepeli Műhely – a Csepeli Alkotófórummal (a kerület művészei) közös művészettörténeti előadássorozat és műhelybeszélgetés

2001-től NebulArt Diákgaléria létrehozása, pályázatainak, programjainak, kiállításainak szervezése

2012-től Égigérő – Ég Ígérő Gyermekgaléria létrehozása, pályázatainak, programjainak, kiállításainak szervezése

2001 -től Csepel-sziget Ifjú Tehetségei Regionális Képző- és Iparművészeti Pályázat és Kiállítás (rendezés és részvétel)

(Erről a rendezvényünkről az Irány.hu (rajztanárok információs lapja) szakmai folyóiratban is jelent meg beszámoló)

2004-től Drámapedagógiai bemutató foglalkozások

2006.  Spárta-Dráma (drámapedagógus tábor) szervezése a Magyar Drámapedagógiai Társasággal

2015-től Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál regionális fordulójának szervezése

2000-től Szent Iván éji tűzugrás a Csepp Csepel és Kis Csepel táncegyüttesekkel közös szervezés

2016-tól – TANÁRI TEaHÁZ félévente 3 alkalmas, pedagógusoknak szóló továbbképzési program, melynek célja, hogy a művészetoktatás területén új módszertani ismereteket, élményeket nyújtson az érdeklődő pedagógusoknak

 

A művészeti iskola munkarendjéhez kötődő diákok, tanárok és szülők számára hagyományos saját rendezvényeink:

 

- táncművészeti ág: Szüreti Mulatság, Farsangi Bál, Tavaszi Játszó, táncos szünet, táncház, év végi bemutató előadások; Szent Iván éji tűzugrás

 

- színművészet-bábművészet ág: évente egy gyermekszínházi előadás meghívása vagy megtekintése, év végi bemutató előadások, improvizációs játék/vetélkedő színjáték tanszakos diákok részére, kiállítás és színjátékos etűd-játékok bemutatása a Színházi Világnap alkalmából, „színházi nevelési foglalkozások” a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ, a MÉTA Kulturális Egyesület, a Káva Kulturális Műhely, valamint a 21. Színház a Nevelésért közreműködésével;

 

- képző- és iparművészeti ág: - az éves munkarendhez kapcsolódó első és második féléves munkát bemutató, az adott időszak vizuális problémáját feldolgozó tematikus kiállítások. a NebulArt Diákgalériánk és Égigérő Gyermekgalériánk tematikus kerületi pályázatainak kiállításai, megnyitói, kiállítás és színjátékos etűd-játékok bemutatása a Színházi Világnap alkalmából, minden évben művésztanáraink munkáiból kiállítás, az év jeles eseményeihez kapcsolódó kézműves foglalkozások. A képző- és iparművészeti ág munkáját segítendő stratégiai együttműködési megállapodást kötöttünk a Ludwig Múzeum Kortárs Képzőművészeti Múzeummal.

 

Mindhárom művészeti ágon bemutatóórák a kerület pedagógusainak és az érdeklődő szülőknek.

 

2010-ben regisztrált Tehetségpontként kapcsolódtunk be a Nemzeti Tehetségprogramba, amelyet 2013-ban akkreditáció követett, ezen ’Csepeli AMI’ néven kiváló minősítést szereztünk.

A Tehetséghidak Program I. ütemében tehetséggondozással kapcsolatos képzést nyertünk pedagógusaink számára. A Nemzeti Tehetségprogram keretében valamennyi Országos Tehetségnapon részt vettünk, a 2013-as évben a Tehetségnap kiállításán is szerepeltünk, és a tehetséges fiataloknak szervezett Tehetséglabirintus programban is képviseltettük magunkat.

2016-ban Tehetségpontunk regionális hatókőrűvé vált.

 

 

10. Helyi kulturális életben történő szerepvállalás:

Rendszeres részvételünk a kerületi Csepeli Művészeti Szemlén – az elmúlt években már külön kategóriát hirdettek az alapfokú művészeti iskola tanulóinak

 

A kerület eseményein folyamatos és aktív a részvételünk – fellépés, szereplés – sok esetben a szervezés is - intézménymegnyitókon, kerületi megemlékezéseken, március 15-i kerületi ünnepség, Magyar Kultúra Napja, (melyen különleges „összművészeti akciót mutattak be mindhárom művészeti águnk tanárai és tanítványai). A Festészet Napja, a Csepeli Napok rendezvénysorozatán belül sokszor saját rendezvénnyel is bekapcsolódunk.

Együttműködés és közös rendezvények jellemzik kapcsolatunkat Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzatával, a Csepel Galéria és Helytörténeti Gyűjteménnyel, a Csepeli Rákóczi Kert Közösségi és Civil Házzal, a Csepel Plázával, a Fasang Árpád Zeneiskolával, a Csepp Csepel és Kis Csepel Táncegyüttesekkel és a Szabó Magda Közösségi Térrel.

 

2000-től 2003-ig ArtŰzők – Amatőr Művészeti Fesztivál a régió fiatal tehetségei számára

2000-től 2004-ig Csepeli Műhely – a Csepeli Alkotófórummal közös művészettörténeti előadássorozat

2007. Csepel-sziget Ifjú Tehetségei Regionális Képző- és Iparművészeti Pályázatunkon részt vett fiatalok, diákok felkészítő tanárai számára meghívott szakemberek részvételével szakmai kerekasztal-beszélgetés szervezése

2008. szeptember – Művészeti Tanévnyitó és Kulturális Fesztivál „Legyen a művészet mindenkié”! címmel / iskolánk a fesztivál keretén belül színvonalas foglalkozásokat tartott a Margitszigeti nagyréten mindhárom oktatott művészeti ágban

2008. szeptember – Föld-rajz pályázat / Adj energiát, hogy tovább forogjon a Föld! – képzőművészeti pályázat gyerekeknek a Műcsarnokkal közösen

2009. szeptember – Csepeli Ősz – Együttműködésben a Csepeli Művelődési Központtal családi nyitott foglalkozások a rendezvény ideje alatt.

2009. szeptember 30-tól válogatásos kiállítás az Alapfokú Művészeti Iskola több éves anyagából a Munkásotthon Galéria 21. nevű kiállítóterében

2009., 2010., 2011. december – Krampusz Képző – Négy alkalmas ünnepi készülődés a Csepel Plázával együttműködésben

2009. december – HÉV-en érkezik a Mikulás – Együttműködésben Csepeli Művelődési Központtal, a Csepeli Szociális Szolgálattal, a Csepel Plázával, a Kromaticanto Énekegyüttessel, a BKV HÉV Üzemeltetési Igazgatóságával

2010. április – Pillanat-Kép címmel válogatásos kiállítás a Hricsovinyi Galériában

2010. május – Családi Nap az ÁMK-ban

2010. július – Művészeti Tábor az AMI-ban

2011. július – Művészeti Tábor az AMI-ban

2011. november – Bemutatóórák a Kerületi Pedagógiai Napok keretében

2011. december – Együttműködés a Magyar Vöröskereszt helyi szervezetével, „Adományért – Alkotást„

2012. április – Tánc Világnapja – fellépés a Csepel Plázában

2012. augusztus – Művészeti Tábor az AMI-ban

2013. április – Tánc Világnapja – táncos események a kerület különböző iskoláiban

2013. június - Művészeti Tábor az AMI-ban

2014. április – Táncos szünet a Tánc Világnapja alkalmából a sétáló utcában

2014. július – Művészeti Tábor az AMI-ban

2016. TANÁRI TEaHÁZ

2017. TANÁRI TEaHÁZ

2017. Táncos szünet a Tánc világnapja alkalmából

2017. május - Családi Nap

2018. szeptember - Drámás szünet

2018. TANÁRI TEaHÁZ

 

Együttműködés a Király-Erdei-Műhellyel, melynek keretében minden év decemberében egy kiemelkedő teljesítményű csoportunk meghívást kap a galériában való kiállításra.

Az önkormányzat, s egyéb közintézmény belső tereit is díszítik tanítványaink alkotásai.

Több alkalommal a kerületi éves naptár kiadványában is szerepeltek az iskola diákjainak alkotásai.

Három éve szerepelnek diákjaink rajzai, festményei az SOS Leukémiás Gyermekekért Alapítvány éves naptári kiadványában.

 

Több éven keresztül nyújtottunk művészeti foglalkozásokat a kerületi napközis táborban résztvevő gyerekeknek, akik így minden héten komplex művészeti foglalkozás keretében dolgozhatták fel a tábor aktuális témáját.

 

Mindhárom művészeti ágban nyitott foglalkozások és bemutató órák a kerület pedagógusainak és érdeklődő szülőknek.

 

 

11. A nyitva tartás rendje és tanév jelentősebb eseményei

 

A művészeti nyitva tartás rendje alkalmazkodik a telephelyek és a székhely nyitva tartásához. Művészeti óráit a délutáni időszakban, 12.30 óra után szervezi, az órák 20.00 óránál tovább nem tarthatnak.

 

A Budapest XXI. kerületi Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a 47/2013. (VII. 4.) EMMI rendelete alapján készítette el a 2018/2019-es tanévre szóló éves munkatervét.

 

 

1. Szorgalmi időszak

2018. szeptember 03.

Első tanítási nap

2019. január 25.

Első félév vége

2019. június 14.

Utolsó tanítási nap

2. Szünetek

2018. október 29. - november 02.

Őszi szünet

2018. dec. 27. - 2019. január 02.

Téli szünet

2019. április 18. - április 23.

Tavaszi szünet

3. Értesítők kiadása

2019. február 01-ig.

Félévi értesítő kiadása

2019. június 21-ig.

Év végi bizonyítvány kiadása

4. Bemutatók, vizsgák

2019. január 24. 15.00

(kiállítás vége: február 16.)

Félév végi munkákból kiállítás képző- és iparművészeti ágon

2019. január 15 - 26.

Félévi nyílt órabemutatók színjáték-bábjáték művészeti ágon

2019. január 15 - 26.

Félévi nyílt órabemutatók táncművészeti ágon

2019. május 28.

Év végi bemutató gála: társastánctanszak

2019. május 29.

Év végi munkákból kiállítás képző- és iparművészeti ágon

2019. május 30.

Év végi bemutató színjátéktanszak

2019. május 31.

Év végi bemutató néptánc tanszak

2019 június 3-7.

Művészeti alapvizsga néptánc tanszak

5. Iskolai rendezvények

2018. október 10. 15:00

(Beküldési határidő: október 13.)

"Választásaink, történeteink”

A NebulArt Diákgaléria kiállítás megnyitója

2018. november 29.

„Naplopó és Lőkötő”

Az Égigérő Gyermekgaléria kiállítása

2018. december 19.  15:00

(Beküldési határidő: december 15.)

"Jégvarázslat”

A NebulArt Diákgaléria kiállítás megnyitója

2018. december 18.

Tanári Karácsony

2018. február 13. 17:00-20:00

Farsang - táncház

2019. január 

Tanári Kiállítás

2019. március 15-18 között

Csepel-sziget / zsűrizés

2019. március 27.  14:00

(Beküldési határidő: március 23.)

"Titkok, táskák és dobozok"

A NebulArt Diákgaléria kiállítás megnyitója

2019. március 27.

Színjátékos vetélkedő a Színházi Világnap alkalmából

2019. május 16. 15:00

„Arcok-montázs, kollázs, frottázs”

Az Égigérő Gyermekgaléria kiállítása

2019. május 02.  

XVII. Csepel-sziget Ifjú Tehetségei Regionális Képző- és Iparművészeti pályázat megnyitója

2019. június 8.

Év végi ünnepi rendezvény

2019. július 01-05.

 Művészeti iskolai szakmai tábor

6. Országos versenyek

2019. április 5-6.

VI. Országos Kerámia és Szobrász Verseny

2019. május 17-18.

VI. Országos Grafikai Verseny

2019. április 12-13.

VII. Országos Néptáncverseny (csoportos)

 

 

12. Művészeti áganként a csoportok száma, illetve a csoportok tanulói létszáma

 

Képző- és iparművészeti ág: 18 csoport /  283 fő

Báb- és színművészet ág: 7 csoport 6 / 106  fő

Táncművészeti ág: 11 csoport/ 153 fő